TAVAS BELEDİYESİ AFRİN ŞEHİDİ MEHMET DİNEK’İN ADINI TAVAS’TA YAŞATACAK


Tavas Belediye Meclisi tarafından alınan kararla Afrin Zeytindalı Harekâtı’nda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Dinek’in ismi, Samanlık Mahallesi Sanayi Sitesi Üstünde bulunan parka verildi.
Tavas Belediyesi tarafından Şehit Mehmet Dinek’in şehadetinin 3. yıldönümünde şehidin aziz hatırasının yaşatılması amacıyla adı verilen ‘’Şehit Mehmet Dinek Parkı’nda ‘’anma programı düzenlendi.
Anma Programı Şehidin annesi Sezgül Dinek , Babası Kenan Dinek , Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Recep Öztürk, Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık , İlçe Jandarma Komutanı Fatih Sağlam, İlçe Emniyet Müdürü İlhami Doğangüzel , İlçe Müftüsü Metin Çelebi, İlçe Protokolü, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve Temsilcileri ,Meclis Üyeleri, vatandaşların katılımlarıyla gerçekleştirilerek, dualarla anıldı.
Şehit Mehmet Dinek’in isminin adı verilen parkta her zaman hatırlanacağını ifade eden Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık ‘’Vatanımız uğruna nice şehitler verdik.
Ülkemizde huzur ve güven içerisinde yaşayabiliyorsak bunu şehitlerimize ve şehit ailelerimize borçluyuz. Vatanımızın bağımsızlığı, bölünmez bütünlüğü, birlik ve beraberliği için gözünü kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimize saygımızı, onların adını yaşatarak göstermek istedik. Mehmet Dinek kardeşimiz de bu vatan, bu bayrak için canını seve seve verdi.
Şehit annemiz bu memlekete bir evlat verdi, biz de evladımızın aziz hatırasını ve adını yaşatmak için belediye meclisimizde konuyu görüşerek parkımıza ‘’Şehit Mehmet Dinek Parkı’’ adını verme kararı alarak hatırasını yaşatmak istedik.
Bu vesileyle şehidimizin annesine babasına böyle bir evlat yetiştirdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Evlatları olarak bizler her zaman şehidimizin ailesinin yanlarındayız.
Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve Mehmet kardeşimizi de saygı, rahmet ve minnetle anıyorum.’’ Dedi.

Bir cevap yazın