YARDIMCI KAYNAK KİTAPLAR BU YIL İLK KEZ ÜCRETSİZ DAĞITILACAK

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilk defa olarak yardımcı kaynaklarını okul zilinin çaldığı gün öğrencilerin sıralarında hazır edecek.

Tüm kademe ve sınıf seviyesinde hazırlanan yardımcı kaynak destek paketini her ay öğrenci ve öğretmenlerin yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden istifadesine sunan Milli Eğitim Bakanlığı, 2022-2023 eğitim öğretim yılında ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynaklarını da öğrencilerin sıralarına olması için illere gönderdi.

Milli Eğitim Bakanlığınca ilimize gönderilen 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar tüm sınıfları kapsayan 1.094.000 adet ve 90 çeşit yardımcı kaynak kitabı ilimiz depolarına ulaştı.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yardımcı kaynak kitap dağıtımı hakkında yaptığı açıklamada “Bakanlığımızın birçok önemli projesinde de olduğu gibi kaynak kitaplarının da basımı yapılarak ilimize ulaştırıldı. Kitap Dağıtım depolarımıza gelen kitapların okullarımıza dağıtımlarını gerçekleştiriyoruz.

Kaynak kitaplarımız öğrencilerimizin eğitim başarıları, ilgi, istidat ve kabiliyetleri doğrultusunda istifadesine sunulacak. 90 çeşit kaynak kitabımız var. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Bakanımızın bizlere vermiş olduğu desteklerle kaynak kitaplar konusunda velilerimizin üzerinde bulunan ekonomik yükü rahatlatmış olacağız. Öğrencilerimiz girecekleri sınavlara bu kitaplarla hazırlanarak, başarılarına ciddi anlamda katkı sağlayacaklarını düşünüyoruz. Başta bakanlığımız olmak üzere dağıtımda emeği geçen tüm büyüklerimize ve dağıtımda destek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. İlimiz 2022-2023 eğitim-öğretim yılına tamamen hazır durumdadır” dedi.

                                                                                                                                                        

                                                                                                              

Bir cevap yazın