Açık Öğretim Lisesi Sınavlarında Kullanılacak Maske ve Dezenfektan Ürünleri İlçelere dağıtıldı

Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2019-2020 Eğitim Yılı 2. Dönem Sınavları Milli Eğitim Bakanlığınca 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

25 Temmuz Cumartesi ve 26 Temmuz Pazar günleri 13 ilçemizde, 34 sınav merkezinde 3 oturum şeklince gerçekleştirilecek olan sınavlara 29.811 öğrencimiz katılacak olup toplam 3.751 görevli öğretmenimiz ise görevlerinin başında olacak.

Sınava girecek öğrencilerin ve görevlilerin Covid-19’dan korunmaları amacıyla sınavların gerçekleştirileceği sınav merkezlerinde dezenfeksiyon işlemleri sınav öncesinde tamamlanmış olacak.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sınava girecek öğrencilerimizin ve görevli personellerin sağlıklarını korumak ve herhangi bir aksaklığa meydan vermemek adına sınavda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan maske ve dezenfektan ürünleri sınav merkezi bulunan ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderimini gerçekleştiriyoruz.

Öğrencilerimizin ve sınavda görevli öğretmenlerimiz ile personellerimizin sağlıklarının değerinin her şeyden üstün olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında; ” Tüm sınav merkezlerinde öğrencilerimiz ve görevlilerin kullanacağı maske, kişisel koruyucu malzemeler ve sınav ortamının dezenfekte edilmesinde kullanılacak malzemeler kurumumuz tarafından sağlandı. Bu süreçte meslek liselerimizin üstün gayreti ve başarısıyla donanım ve malzeme temininde hiçbir zaman sıkıntıya düşmedik. Sınavlara katılacak öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi

Covid-19 salgınıyla mücadelede kapsamında, Açık Öğretim Lisesi 2019-2020 Eğitim yılı 2. Dönem sınavlarında kullanılmak üzere 34 sınav merkezine toplam 29.811 tek kullanımlık maske, 648lt el dezenfektanı, 7600 çift eldiven ve 136lt yüzey dezenfektanı Müdürlüğümüzce sınavların gerçekleştirildiği 13 ilçemize gönderildi.

Bir cevap yazın