AVUKAT GÜLİZAR BİÇER KARACA TBMM KÜRSÜSÜNDEN SESLENDİ: ‘AVUKATLAR ESİR KULLANMADI AMA HİÇBİR ZAMAN DA EFENDİLERİ OLMADI!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Avukat Gülizar Biçer Karaca TBMM’de görüşülmekte olan Hukuk Muhakemeleri Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun teklifi üzerine konuştu. 

CUMHUR İTTİFAKI’NDA KENDİLERİNİN İTİRAZ ETME HAKKI OLSAYDI HİÇBİR AVUKAT BU KANUN TEKLİFİNE İMZA ATMAZDI.

Konuşmasına görüşülmekte olan kanun teklifindeki düzenlemelerin aykırılıklarına dikkat çekerek başlayan Gülizar Biçer Karaca savunmayı bölen, parçalayan barolara ilişkin kanun teklifi üzerine konuştu.  Barolara ilişkin kanun teklifine herkesin karşı çıkması gerektiğini belirten Avukat Gülizar Biçer Karaca ‘Cumhur İttifakı’nın tüm milletvekilleri, hukukçu milletvekilleri, kendilerinin bireysel olarak itiraz etme hakları olsaydı, hiçbir hukukçunun, hiçbir avukatın vicdanı bu kanun teklifine imza atmaya el vermezdi.’ dedi.

ÇOKLU BARO FETÖ PROJESİ!

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca Barolara ilişkin kanun teklifini  Bugün Fethullahçı Terör Örgütünün projesi olan, çoklu baro düzenlemesini yani baroları siyasetin ele geçirme projesini, Türkiye Büyük Millet Meclisine Fetullahçı terör örgütüyle aynı menzile birlikte yürüdükleri, örtülü koalisyon yaptıkları dönemde bu Fetullahçı terör örgütünün Türkiye’nin onurlu, şerefli subaylarını derdest etmeye kalktığında Fenerbahçe Orduevinin önünde Fetullahçı terör örgütünün kumpas davasını savunmak için konuşma yapan, aynı zamanda Fetullahçı terör örgütünün yardım ve yataklığı nedeniyle 15 Temmuz sonrasında kapatılan İstanbul Genç Girişimciler Derneğinin üyesi olan bir milletvekilinin TBMM’ye sunmasını ironi olarak değerlendirdi.

AVUKATLAR İKTİDARA TABİ DEĞİLDİR.

27 yıllık avukat olan Gülizar Biçer Karaca  ‘Avukatlık hem çocukların hem kadınların hem doğanın ve siyasi düşüncesi ne olursa olsun hakkının peşinde koşan her yurttaşın hakkını onurluca savunduğumuz mesleğim’ dedi. ‘ Avukatlar hiçbir zaman o cübbeye düğme dikilmesini kabul etmediler. Avukatlar o cübbenin cepleri olmasını asla kabul etmediler ve bir avukat olarak diyorum ki görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile ne hâkime ne  de iktidara tabiyiz. Biz aşağımızdaki insanların varlığı iddiasında değiliz fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. Avukatlar esir kullanmadı ama hiçbir zaman da efendileri olmadı.’ dedi.

Bir cevap yazın