BASIN; GÖZÜMÜZ, KULAĞIMIZ, SESİMİZ

Denizli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Tefenlili 24 Temmuz Basın Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımlayarak halkın sesi, gözü, kulağı olan basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik etti.

24 Temmuz 1908’de Türk Basınında sansürün kaldırılmasıyla her yıl 24 Temmuz’un Gazeteciler ve Basın Bayramı olarak kutlandığını hatırlatan Başkan Tefenlili açıklamasında şunlara değindi:

Haber ve gelişmeleri taraftarsız ve özverili şekilde kamuoyuna aktaran basın çalışanlarımıza minnettarım.

Etik değerlere ve hukuka uyan, tarafsızlığı ve doğru haberi ilke edinen basın çalışanları, kamuoyunun bilinçlenmesine ve gelişmesine katkı sağlamakla birlikte demokrasinin de gelişmesine vesile olmaktadır.

Ayrıca, meslek ilkelerine bağlı şekilde görevini ifa eden basın çalışanlarımızın, ülkemizin sosyal, kültürel ve ekonomik alandaki gelişmesinde ve kalkınmasında büyük rol oynadığını görüyorum.

Basın çalışanlarının gece gündüz demeden, zor şartlar altında çalıştıklarının farkındayım. Bu önemli gün vesilesiyle tüm basın çalışanlarımızın daha iyi şartlarda çalışması temennisi ile 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı tebrik ediyor, zorlu görevlerinde üstün başarılar diliyorum.

Bir cevap yazın