Başkan Atlı: Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Cumhuriyetin ilanının 99. yıldönümü için bir mesaj yayımladı.

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milletimizin kurtuluş mücadelesinde inançla sarıldığı bağımsızlık tutkusu bundan 99 yıl önce millet egemenliği ile taçlanmıştır. Cumhuriyetimizi kuran ve bunun için her zaman minnettar olduğumuz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının o günkü heyecanını Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında her geçen gün daha da büyütüyoruz.

Geçen 99 yılda çeşitli badireler atlatan milletimiz, en kötü zamanlarda bile birlik ve beraberlik içerisinde özellikle her yaştan gencimizle Cumhuriyetimize sahip çıkmıştır. Türkiye’nin çağdaş, laik, aydınlık yüzü olan Türk gençliğine emanet olarak bırakılan Cumhuriyetimize her yaştan yurttaşlar olarak sahip çıkacak ve koruyacağız.

Demokrasiye olan inancımızla şükranla andığımız başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile silah arkadaşları olmak üzere şehitlerimize ve gazilerimize verdiğimiz sözü tutacağız. Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatacağız.

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 99. yıldönümünde milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

Bir cevap yazın