Büyükşehir DESKİ zamana karşı yarıştıw

Dev altyapı 15 saatlik çalışma ile tren yolu hattından geçirildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ, 15 saat süren çalışma ile 2400’lük dev kanalizasyon kolektör hattını Denizli-İzmir tren yolu hattı altından geçirdi. Başarılı çalışma ile tren seferlerinde aksama yaşanmadı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DESKİ) Genel Müdürlüğünün, Sevindik, Sümer ve Karşıyaka Mahallesi’nin alt yapı sorununu ortadan kaldıracak projesi tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Büyükşehir Belediyesi DESKİ söz konusu 3 mahalle ile birlikte kent merkezinde kullanılan atık suların büyük bir bölümünün Denizli Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’ne taşınacağı 2 bin 261 metre uzunluğundaki 2400 milimetre çapındaki kanalizasyon kollektör hatlarını döşüyor. Büyükşehir DESKİ, dev hattın Denizli-İzmir tren yolundan geçtiği Sümer Mahallesi 3. Sanayi bölgesinde özel bir operasyon gerçekleştirdi.

Tren seferlerinde aksama yaşanmadı

Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün TCDD’den aldığı özel izinle sabah 08.00’de başlayan çalışma ile ilk olarak 3×3 metre boyutlarında kutu betonarme menfezler döşendi, ardından ise 2400 milimetre çapında kanalizasyon kolektör hatları yerlerine kondu. Zamana karşı yarışılan çalışma TCDD görevlileri nezaretinde gece 23.00’de tamamlandı. Başarılı çalışma ile tren seferlerinde herhangi bir aksama yaşanmadığı belirtildi.

Denizli’nin en büyük hatları

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, söz konusu 2400’lük dev boruların kentin en büyük altyapı hattı olduğuna dikkati çekti. Dev hatların içerisinden otomobillerin geçebildiğini vurgulayan Başkan Zolan, başarılı çalışmayı gerçekleştiren Büyükşehir DESKİ ekiplerine teşekkür etti. Altyapının zor, meşakkatli ve maliyetli işler olduğunu kaydeden Başkan Zolan, “Çok önemli yatırımları hayata geçiriyoruz. İnşallah bu yatırımlar çok uzun yıllar kullanılacak. Geleceğe eser bırakmaya devam ediyoruz. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

Bir cevap yazın