CASA BİANCA’DAN MİSAFİRLERİNE “Bİ’DÜNYA LEZZET” TEŞEKKÜRÜ

“Bu menü siz değerli misafirlerimizin önerileri ve yorumları doğrultusunda hazırlanmıştır. Katkılarınız ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz.”

Yukarıdaki teşekkür cümlesi Casa Bianca yönetimine ait. Çünkü yönetim yeni menüsünü oluştururken misafirlerinden özel bir istekte bulundu ve bir anket düzenledi. Onlara menüde neler görmek istediklerini sordu. Aldıkları cevaplar hayli ilginç olsa da Casa Bianca bütün taleplere cevap verecek kadar iddialı. Zira bir menü düşünün içindeki yemeklerin tamamı misafirlerin istekleri ve önerileri doğrultusunda hazırlanmış olsun. Bir menü düşünün içinde dünyanın pek çok ülkesinden eşsiz lezzetler barındırsın ve bir işletme düşünün bu kadar farklı kültüre ait yemeği aynı standartlarda sunabilecek kadar başarılı olsun. İşte Casa Bianca’nın yeni menüsü tam olarak bunu vaat ediyor ve “bi’dünya” lezzet sunuyor misafirlerine. Uzakdoğu’dan Meksika’ya, İtalya’dan İspanyol mutfağına kadar pek çok lezzeti barındıran menüyü Casa Bianca’nın Genel Müdürü Berk Bakır ve şefi Muhammet Çelik’e sorduk ve lezzetli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Denizli Life: Berk Bey yeni menünüz çok iddialı ve iştah kabartıyor. Menünüzü belirlerken farklı bir yöntem izlediniz. Bir anket çalışması yaptınız. Anket yaparak menü oluşturma fikri nasıl doğdu?

Biz 2016 Temmuz ayında açıldık ve ikinci yılımızı da başarıyla doldurduk. Otelimizde konaklayan, restaurantımızda ve cafe bistromuzda ağırladığımız misafirlerimiz açısından belli bir standardı yakaladık. Belli müdavimlerimiz var. Bizim diğer cafe bistrolardan farkımız otelimizle birlikte üçlü bir konseptin parçası olmamız. Otelimizde Pamukkale’ye gelen turistlerden tutun da CEO’lara, yönetim kurulu üyelerinden bölge müdürlerine, ünlü sanatçılardan gazetecilere kadar kendi alanında ciddi kariyer yapmış pek çok misafiri ağırlıyoruz. Üst düzey yöneticilere üst düzey hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bununla birlikte iş çevrelerinin dışında cafemizde ve restaurantımızda yöre halkımıza da hizmet veriyoruz. Hal böyle olunca biz de yönetim olarak misafirlerimizin neler isteyebileceğini, menüde neler görmek isteyeceklerini merak ettik ve anket yapmaya karar verdik. O dönemki misafirlerimizden topladığımız verilerle menümüze yeni lezzetler dahil ettik. İstedik ki bizim misafirlerimiz buraya geldiğinde kendilerini özel hissetsinler. Kendi isteklerinin Casa Bianca tarafından yapıldığını görsünler. Değerli olduklarını hissetsinler.

Denizli Life: Yaptığınız anketi ne kadar sürede tamamladınız?

Bu süreç aşağı yukarı 3 ay boyunca devam etti. Uzakdoğu mutfağından tutun da Meksika yemeklerine kadar farklı pek çok yemek menümüzdeki yerini aldı. İtalyan mutfağı, İspanyol mutfağı ve tabii Türk mutfağından yemeklerimiz de var.   

Denizli Life: Anket sonuçlarına göre hangi yemekler ön plana çıktı?

Bizim burada satışını yaptığımız ürünlerden biri de şarap. Şarapla birlikte somon füme ciddi talep gördü. Bazı misafirlerimiz salyangoz istedi, bazıları İspanyol mutfağından tapas önerdi. Tapası menümüze ekledik. Salata çeşitlerimiz çok zengin bir hal aldı. En çok istenenlerden biri de avokadolu salataydı. Uzakdoğu mutfağından suşi yine yoğun talep gören yemeklerimizden öyle ki her pazartesi günü suşi yapıyoruz. Vejeteryanları da unutmadık tabi. Onlar için menümüzde pizzalar, sandviçler, ızgara sebzeler ve salatalarımız var. Diyet menüsünü hazırlarken sporculardan bilgiler aldık ve o doğrultuda hazırladık. Bunların yanı sıra kişiye özel yemek hazırlayabiliyoruz. Böylece misafirimiz istemediği ürünü tabağında görmüyor.  

Denizli Life: Peki bu istekler yeni lezzetler denemenin verdiği bir meraktan mı ileri geliyor yoksa ciddi talep görüyor mu?

Sürekli talep görüyor bu ürünler. Örneğin diyet menüsü koymuştuk. Az talep olduğu için kaldırdık fakat misafirlerimiz diyet menüsünü tekrar menümüze koymamızı istediler. Biz de tekrar daha özenli bir şekilde menüye ilave ettik. Menümüzdeki yemeklerin acı olup olmadığını, içinde yer alan malzemelerin neler olduğunu, soğuk olup olmadığını yanlarında belirttik.   

Denizli Life: Dünya mutfaklarından çok sevilen yemekleri sunuyorsunuz misafirlerinize. Ben bu yemekleri hazırlayan ekibi merak ediyorum. Şefim biraz da sizi tanıyabilir miyiz?

Tabii, Muhammet Çelik ben. Alaylı olarak başladığım mesleğimde 20. yılımı yaşıyorum. İşimi işte öğrendiğim için mesleğimin her aşamasında çalıştım. Daha sonra mutfağa geçiş yaptım ve yemek yapma maceram da başlamış oldu. 5 kişilik çok yetenekli bir ekiple çalışıyoruz. Ekip arkadaşlarımızdan okulda bu işin eğitimini alıp gelenler de var, benim gibi alaylı olanlar da var. Geniş bir ürün gamımız var. Misafirlerimizin isteklerini ön plana çıkararak, profesyonel bir ekiple, hepsini tek tek deneyerek, en iyisini bulmaya çalışarak menümüzü oluşturduk.

Denizli Life: Hep sorarlar ya şefin tavsiyesi nedir diye ben de soruyorum denememiz için ne tavsiye edersiniz?

Yeni ürünlerimizden kinoalı somonlu salatamız var. Denemenizi tavsiye ederim.

Denizli Life: Berk Bey bu yenilikçi çalışmanızdan dolayı sizi tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.

Ben teşekkür ederim.

Bir cevap yazın