“DEGİAD İNOVASYON MERKEZİ” HAYATA GEÇİYOR!

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) ile Habitat Derneği arasında 9 Eylül 2020’de iş birliği protokolü imzalandı. Bu protokolle, Denizli’deki toplulukları ve işletmeleri bir araya getirerek ülke ekonomisinin dijitalleşmesine odaklanan bir dizi eğitim, program ve atölye çalışmasının gerçekleştirilmesi hedefleniyor. DEGİAD’ın içerisinde yer alacak “DEGİAD İnovasyon Merkezi”nin bireylerin dijital becerilerini geliştirme konusunda aktif bir yer olması da amaçlanıyor. Aynı zamanda Habitat Derneği’nin dijital, finans ve girişimcilik alanındaki farklı eğitim içerikleri ile yenilikçi fikir üretiminin artışı ve sürdürülebilir iş modellerinin oluşturulması da gelecek planları arasında…

“DEGİAD İnovasyon Merkezi”, bireylerin dijital becerilerini geliştirme konusunda aktif bir merkez olacak. DEGİAD ve Habitat Derneği arasında imzalanan protokolle birlikte 21. yüzyılın getirdiği dijital dönüşüme entegre olunması hedefleniyor. “DEGİAD İnovasyon Merkezi”nin imza töreninde Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Sezai Hazır, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Turan ve DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Hakan Urhan konuşma yaptı.


“Bölgedeki Girişimciliğin Desteklenmesini Hedefliyoruz”

İmza töreninde 20 yılı aşkın süredir kuruluş vizyonlarıyla paralel olarak sürdürülebilir kalkınmayı hedefleyerek bireylerin kapasitelerini geliştirmek ve uluslararası ortaklıklar kurmak adına birçok proje ve program geliştirdiklerini ifade eden Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır sözlerine şöyle devam etti: “DEGİAD ile imzaladığımız bu protokol ile temelde bölgedeki girişimciliğin desteklenmesini hedefliyoruz. Dijital, finans ve girişimcilik gibi farklı çalışma alanlarımızdaki zengin eğitim içeriklerimiz ile sürdürülebilir kalkınmaya destek olmayı amaçlıyoruz. Ortak çalışma alanı, eğitim ve ön kuluçka olmak üzere üç ana fonksiyonun aktif olarak işletilmesini planladığımız bu merkezler yerelde öğrenci, üniversite, özel sektör, yerel yönetimler ve kamuyu bir araya getiren Networking etkinliklerine de ev sahipliği yapacaktır. Bölgesel olarak açtığımız bu merkezin dijital eğitim alanında önemli bir fırsat eşitliği yaratacağı kanısındayım.”

“İnovasyon Merkezi Denizli’ye Güç Katacak”

Sanayimizin ve işletmelerimizin inovasyona eğilmesi, yenilikçiliğin süreklilik kazanmasının önemli bir adım olduğunu belirten TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Orhan Turan şunları kaydetti: “Ülke ve değer olarak temeli, yenilikçiliğe açık olmasından geçiyor. Ekonomimizde sürdürülebilir büyümenin ve inovasyon olarak kök salmanın gelişmesi için hepimize bir sorumluluk düşüyor. İşte bu sorumlulukla DEGİAD İnovasyon Merkezi’nin kurulmasını önemsiyorum. Yenilikçi Denizlimizin gücüne güç katacağına inandığım DEGİAD İnovasyon Merkezi’nin kurulmasına öncülük eden DEGİAD ve Habitat Derneği Başkanlarıyla, Yönetim Kurulu Üyelerine ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.”


“İşbirliği Anlaşmamız; DEGİAD, Habitat Derneği ve Şehrimiz için Hayırlı Olsun”

21. yüzyılı insanlık tarihindeki en hızlı dönüşümün ve gelişimin yaşandığı yüzyıl olarak değerlendiren DEGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Urhan “Bu yüzyılda insanlık sanayi toplumundan bilgi toplumuna geçiş ve dönüşümü yaşıyor. Bu dönüşümü hızlandıran ve buna katalizör etkisi yapan parametrelerin en başında da girişimcilik geliyor. Başat noktasını bilgi ve girişimciliğin oluşturduğu bu yüzyılda Habitat Derneği ile yapmış olduğumuz birliktelik ayrıca önem kazanıyor. 21. yüzyılı bir girişimcilik yüzyılı olarak okuyorsak önde gelen bir STK olarak bizim de bununla ilgili aksiyonlarımızı almamız gerekir. Çünkü bir STK olarak tüm bu aksiyonların sadece hükümet ve devletler üzerinden yürütülmesi ve regüle edilmesini beklemek yanlış bir tutumdur. Bizler bu yola iş dünyasını temsil eden STK’ların da bir mesuliyeti ve bir görevi, bir ödevi olduğunu düşünerek çıktık. Bu bağlamda hem konusunda en yetkili hem de mahir bir dernek olan Habitat Derneği ile iş birliği yapmaya karar verdik. Sağolsunlar kendileri de bizimle bu konuda hemfikir oldu. Çok hızlı ve kısa bir süre içinde yapılan çalışmalar neticesinde sizlerin huzurunda bu işbirliği protokolünü imzalamak üzere burada bulunuyoruz. Gurur veren bir ortaklığa imza attığımız için de çok mutluyum. Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) 1991 yılında kurulan ve önümüzdeki yıl 30. yılını kutlayacak bir sivil toplum kuruluşudur. DEGİAD ayrıca Denizli’de ve Ege Bölgesi’nde her zaman ilklere imza atmış bir kurumdur. Böyle güzel bir buluşmada öncelikle Konfederasyon Başkanı Sayın Orhan Turan’a, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır’a, katılımcılarımıza, değerli misafirlerimize ve basın mensuplarımıza katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın