EGEBİL OKULLARI’NDEN EĞİTİMDE BİR İLK: “OKULHANE MODELİ”

Bilnet Okulları, yeni geliştirdikleri “Okulhane Modeli”nin tanıtımı için Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde bir basın toplantısı düzenledi.Toplantıda konuşan Bilnet ve Egebil Okulları CEO’su Faruk Tatar: “Okulhane Modeli” ile Türkiye’ye yeni bir okulculuk anlayışı getiriyoruz” dedi.

ANAOKULUNDAN LİSEYE KADAR BÜTÜNCÜL BİR EĞİTİM ANLAYIŞI

Eğitimde daha fazla fırsat eşitliği yaratabilmek ve kaliteli eğitimi birçok noktaya ulaştırmak amacıyla yola çıkan Bilnet Okulları, 17 yerleşkesi ile göstermiş olduğu başarısına yeni okul markası ve yeni modeliyle devam ediyor. Türkiye’de her çocuğun kaliteli eğitim alma hakkı olduğuna inanan Bilnet Okulları, yeni okul markası Egebil Okulları ile öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecinde ek öğretim hizmetine ihtiyaç duymadan onları geleceğe hazırlamak üzere yola çıkıyor. Egebil Okulları, 2019-2020 öğretim yılında “Herkes İçin Başarı” ilkesiyle anaokulundan liseye her kademede öğretim hizmeti vermeye başlayacak.

“OKULHANE” BİR TÜRKİYE PROJESİDİR

Denizli Egebil Lisesi tanıtım toplantısında konuşan Bilnet ve Egebil Okulları CEO’su Faruk Tatar: “Memleketimizin aydınlık geleceği için eğitime yatırım yapmaya devam ediyoruz. Özel öğretim sektörünün bugüne kadar temel sorunu kurumların tek bir eğitim tasarımı üzerinden hareket etmesiydi. Velilerin gelir durumu, ihtiyaçları ve eğitim kurumlarından beklentilerinin farklılık gösterdiği ülkemizde, tek tip bir modelle eğitim verildi. Bu eğitim sistemi ile doğan boşluğu dershaneler, özel öğretim kursları ve etüt merkezleri doldurdu. Bizler “Okulhane Modeli” ile Türkiye’ye yeni bir okulculuk anlayışı getiriyoruz. En değerli varlığımız olan çocuklarımızıyetiştirirken, onları bir Türkiye gerçeği olan sınavlara da yormadan hazırlayacağız. Aynı zamanda İngilizce yeterliliğe ulaşacak çocuklarımıza; destek hizmetlerinde beslenme, güvenlik gibi kavramlardan ödün vermeden öğretim hizmeti vereceğiz. Ek öğretim hizmetine ihtiyaç duymadan öğrencilerimizin tüm ihtiyacını karşılayacak olan Okulhane Modeli ile Türkiye’yi kucaklayarak eğitimde daha fazla fırsat eşitliği yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

“HERKES İÇİN BAŞARI”

Faruk Tatar yaptığı açıklamalara: “Çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmak istiyorsak, onları öncelikle geleceğin dünyasına iyi bir şekilde hazırlamalıyız. Bunun yolu da eğitimden geçiyor. “Herkes için başarı” ilkesi ile çıktığımız bu yolda anaokulundan liseye kadar geliştirdiğimiz “Okulhane Modeli”mizde, “Birey Yetiştirme Programı” ile öğrencilerimizi ilkokula hazırlarken; bireysel ihtiyaç odaklı rehberlik hizmeti ile onların akademik başarısını destekleyip; Türkiye çapında ölçme-değerlendirme ile onları sınavlara da hazırlayacağız” şeklinde devam etti.

YENİ OKUL  MODELİ: OKULHANE

Tanıtım toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren Egebil Okulları Denizli Yerleşkesi Kurucu Temsilcisi Baki Bağadır: “Denizli eğitim-öğretim sektöründe 15 yıllık deneyim ve eğitim birikimini Egebil Okulları’nın yeni okul tasarımı ile birleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Denizli’ye kazandıracağımız lisemizle öğrencilerimizi bir yandan sınava hazırlarken diğer yandan da hayata hazırlayacağız. Konu anlatımlı kitaplar, yoğun denemeler ve yaprak testlerin yanında bireysel takip ve geribildirimi amaçlayan rehberlik modelimiz ile öğrencilerimizi, entegre ve donanımlı bir şekilde sınavlara hazırlamayı amaçlıyoruz.  Egebil Okulları olarak 2019-2020 öğretim yılında Anadolu Lisemizle kapılarımızı tüm Denizli halkına açıyoruz” dedi.

Bir cevap yazın