İlklere Doymayan Merkezefendi Belediyesi ve Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi İş Birliğinde Gerçekleşen Muhteşem Resim Sergisi İzleyicisi ile Buluşuyor.

Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi ve Merkezefendi Belediyesi iş birliği ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinleri kapsamında düzenlenen “Boy Portre Resim Sergisi” ‘nin açılışı 16 Mayıs 2022 Pazartesi saat 18:00’de Merkezefendi Kültür Merkezinde Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz DOĞAN’ın ve sanatseverlerin katılımıyla açıldı. Sergi 12 sınıf Resim Bölümü öğrencilerinin yapmış olduğu 28 boy portre orijinal kara kalem desen çalışmalarından oluşurken ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de boy portresi gönüllü dört öğrenci tarafından resmedildi. Ayrıca açılışa özel olarak sergi öncesinde şef Neslihan KOĞA DEMİRBACAK eşliğindeki 35 Müzik Bölümü öğrencisinden oluşan Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Koro Orkestrası gençlik marşları ile geceyi ölümsüzleştirdi.

Son sınıf Resim Bölümü öğrencilerinin ilk kez profesyonel bir platformda katılmış oldukları bu sergi, daha önce ulusal öğrenci düzeyinde olması ve büyük ebatlarda kara kalem tekniğinde boy portre yapılmış ilk resim sergisi olması bakımından önem taşımakta. Serginin gerçekleşmesinde emeği olan Merkezefendi Belediyesi ailesini, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü öğretmenlerini ve yetenekli öğrencilerini üstün başarılarından dolayı kutlarız. Sergi 22 Mayıs 2022’ye kadar Merkezefendi Kültür Merkezi giriş holünde görülebilir.

Eser sahibi olan genç sanatçılar/öğrenciler; Gülbera KARATAŞ, Esra Nur ABAŞ, Davut ŞENGÜN, Kevser ARSLAN, Üzeyir Deniz AÇIKGÖZ, Yasin UÇAN, Umut HALAÇ, Sezayi Barış AVCI, Leyla ÇILGIN, Faden AYBAR, Sami Serhan ATICI, Berke GÖRÜCÜ, Rabia Ayşim GÜLTEKİN, Âdem HÜNER, Necati KİLECİ, Nehir Sara DEMİRHAN, Tuğba TEMÜRHAN, Ümmühan ÇAMDERE, Melisa SOYTEKİN, Ümran TÜRK, Yunus Emre UYSAL, Bengüsu SÖNMEZ, Mehmet YANGÖZ, Şeyma DURMUŞ, Simay KAYMAK, Kenan TANRIKULU, Sinemgül BEÇEK.

Atatürk boy portresini resmeden öğrenciler; Davut ŞENGÜN, Mehmet YANGÖZ, Âdem HÜNER ve Necati KİLEC

Bir cevap yazın