MERKEZEFENDİ’DE ÖĞRENİM DESTEĞİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Merkezefendi Belediyesi, her yıl düzenli olarak ortaokul ve lise dengi devlet okullarında eğitim alan öğrencilere eğitim desteklerini sürdürüyor. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “binlerce öğrencimizin yararlanacağı öğrenim yardımı başvuruları bugün başladı. Öğrenci ve ailelerine şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Merkezefendi Belediyesi ilçe sınırları içerisinde ikamet eden 5 ila 12. sınıflar arasında öğrenim gören 4 bin öğrenciye aylık 200 TL öğrenim yardımı verecek. Öğrencilere 8 ay boyunca verilecek olan eğitim yardımı başvuruları 22 Ağustos Pazartesi günü başladı. 6 Eylül Salı gününe kadar sürecek olan başvurular sadece https://www.merkezefendi.bel.tr/ogrenimyardimi/ adresi üzerinden yapılacak. Detaylı bilgi almak isteyen Merkezefendililer 444 8 662 numaralı çağrı merkezini arayabilecekler.

Eğitim anlamında öğrencilere desteklerini her zaman sürdüreceklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “İlçemizde yaşayan çocuklarımızın faydalanacağı öğrenim desteği başvuruları bugün başladı. Gençlerimizin öğrenim yaşamlarını kolaylaştırmak ve hem kendi hem de aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla vereceğimiz öğrenim desteğinden binlerce öğrencimiz yararlanacak. Eğitim anlamında Merkezefendi Belediyesi olarak ilçemizde eğitim gören öğrencilerin yanlarında oluyoruz ve olmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BAŞVURU KOŞULLARI

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan

Ailesi Merkezefendi ilçe sınırlarında ikamet eden

5 ila 12. sınıflar arasında öğrenim gören öğrenciler için başvuru yapılabilir

İlkokul, Açık Lise ve üniversite öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Her aileden yalnız bir öğrenci için başvuru yapılabilir.

Bir cevap yazın