MUTLU OLMAM İÇİN GÜNEŞİ GÖRMEM GEREK…

Bu ay gerçekten haberlerimiz ve röportajlarımızla dolu bir DENİZLİ LİFE sizleri bekliyor. Ama önce; bizler için hayatını adayan, hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bizi her zaman “bebeği” olarak gören, başta kendi annem olmak üzere tüm annelerimizin “Anneler Günü”nü kutlayarak yazıma başlamak istiyorum.

Uzun ve soğuk bir Nisan ayının ardından beklediğimiz yaz geldi nihayet. Her ayın kendine özgü bir güzelliği vardır elbet ama bana sorarsanız benim mutlu olmam için güneşi görmem gerek. İçimizi ısıtan güneşi, çiçeklerle bezenmiş dalları, yemyeşil çimleri süsleyen gelincik ve papatyaları gördükçe mutlu olmamak elde değil.Zaten hayatımızda bizi mutsuz eden bu kadar çok şey varken bizi motive edecek şeylere ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.Çünkü mutlu ve keyifli geçen günümüz bazen aldığımız kötü bir haberle berbat olabiliyor. Özellikle içinde çocuk, kadınve şiddet geçen haberleri aldığımızda bütün neşemiz boğazımıza düğümleniyor. İnsanlığımızdan utanmak bile bu üzüntümüzü geçirmeye yetmiyor. Yaşadığımız toplumun acı gerçeği bu ne yazık ki ve maalesef bu tarz haberleri hemen hergün alıyoruz. Biz de DENİZLİ LİFE DERGİSİ olarak sesimiz yettiğince okuyucularımıza bu konuları aktarmaya gayret gösteriyoruz. Bu sayımızda,özellikle son zamanlarda sıkça karşılaştığımız ve tüylerimizi diken diken eden “çocuk istismarı” konusunu işledik. Bunun dışında yeni sayımızda yer alan diğer konu başlıkları ise kısaca şöyle:

Denizli Ticaret Odası ve Denizli İhracatçılar Birliği’nden haberler, Türkiye’nin lavanta diyarı “Kuyucak Köyü”, bir dönem hepimizin başına gelen ve anne babaları ciddi şekilde zorlayan ergenlik meselesi. “Ege’nin en büyük kitap fuarı” sloganıyla yola çıkan ve bu yıl 3.sü gerçekleştirilen Denizli Kitap Fuarı. Japonya’da 2019 Türk Kültür yılı. Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da küçük stil tüyoları, kitap ve sinema önerileri ve iglinizi çekecek, keyifle okuyacağınız daha pek çok konu sizleri bekliyor. Yine bu sayımızda değerli yazarlarımız Uz. Klinik Psikolog Fatma Kurt, Emrah Varol, Cemal Ataman, Didem Saraçel, Psikolojik Danışman Kemal Tuncer, Fatma H. Subaşı, Savaş Ünlü, Dr. Hakan Türkoğlu, Nilüfer Bayrak, Dr. Mimar Halit Coza, Diş Hekimi Hamdi Özdemir, Cenk Çatalok ve Veteriner Hekim Hasan Kılınçbirbirinden keyifli yazılarıyla sizlerle olacak.

Sevgiyle kalın…

Bir cevap yazın