PAMUKKALE’DE ATIKLAR AYRI TOPLANIYOR

Çevre konusunda önemli çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, ilçe genelinde ayrıştırılabilir atıkları toplama ile ilgili yeni bir programlama yaptı. Buna göre her mahallede farklı günlerde ve saatlerde ambalaj atıkları toplanacak.

Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir çevre bırakmak için çalışmalar yapan Pamukkale Belediyesi, geri dönüşüm konusuna da büyük önem veriyor. Geçtiğimiz günlerde ambalaj atıkları toplanması konusunda Kolaoğlu Kağıtçılık ile protokol imzalayan Pamukkale Belediyesi, ilçe genelindeki tüm mahalleleri kapsayan yeni bir program hazırladı. Buna göre her pazartesi günleri 09.00-11.00 saatleri arasında Atalar, Kuşpınar, Anafartalar ve Siteler mahallelerinde ekipler toplama işini yaparken, aynı gün 13.00-15.00 saatlerinde de Topraklık, Bağbaşı, Zeytinköy ve Dokuzkavaklar’da ambalaj atıkları ekipler tarafından toplanacak. Salı günleri Mehmetçik ve Fesleğen mahallelerinde çalışmalar 09.00 ile 11.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Çarşamba günleri 09.00-11.00 saatleri arasında ekipler çalışmalarına Deliktaş ve İstiklal, 13.00 ve 15.00 saatleri arasında da İncilipınar ve Fatih mahallelerinde devam edecek. Perşembe günleri 09.00-11.00 saatlerinde atık toplama çalışmaları Pelitlibağ, Cumhuriyet ve Hürriyet, 13.00-15.00 saatlerinde de Hacıkaplanlar, Aktepe ve Asmalıevler’de atıklar toplanırken, Cuma günleri 09.00-11.00 saatleri arasında Zümrüt, Karşıyaka, Karakova, Goncalı ve Korucuk, 13.00-15.00 saatleri arasında da Gökpınar, Tekke ve Yunus Emre’de ekipler çalışma yapacaklar. Cumartesi günleri 09.00-11.00 saatleri arasında Kayıhan, Akhan, Pınarkent, Güzelköy, Kale, Karakurt, 15 Mayıs, Cankurtaran ve Karataş’ta atık toplama işi yapılırken, 13.00-15.00 arasında da ekipler Kınıklı, Kervansaray, Pamukkale, Karahayıt, Irlıganlı, Eldenizli, Yeniköy, Kocadere ve Küçükdere’de olacak. Çalışmalarına hafta sonunda da devam eden ekipler Pazar günleri ise 09.00 ile 11.00 saatleri arasında Gölemezli, Uzunpınar, Yukarışamlı, Develi, Akköy, Kurtluca, Akçapınar, Akdere ve Kavakbaşı’nda, 13.00-15:00 saatleri arasında da Belenardıç, Çeşmebaşı, Haytabey, Gözler, Eymir ve Güzelpınar’da ambalaj atığı toplayacak.

DESTEK BEKLİYORUZ

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, ambalaj atıklarının evsel atıklardan farklı olarak toplanmasının önemine değinerek, “Geri dönüşüm gelecek nesillere daha temiz bir dünya bırakmak için çok önemli. Ayrıştırılabilen atıkları ekiplerimiz farklı günlerde toplayarak geri dönüşüme katkı sağlıyor. Bu nedenle vatandaşlarımızın mahallelerinde ambalaj atığı toplama gün ve saatlerinden önce geri dönüşebilen atıkları çıkarmalarını rica ediyoruz. Vatandaşlarımızın bu konuya duyarlılık göstermesini bekliyoruz. Hep birlikte el ele vererek gelecek nesillere daha temiz bir Pamukkale bırakabiliriz” dedi.

ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMA

Pamukkale Belediyesi’nin ambalaj atıklarını ayrıştırarak toplama çalışması vatandaşları memnun etti. Pelitlibağ Mahalle Muhtarı Mesut Ünal, “Mahallemizde geri dönüşüm uygulamalarımızla ilgili çok güzel dönüşler alıyorum. Belediyemiz bu konuda çok duyarlı, güzel çalışmalar yürütüyor. Bu proje ile belediyemizin çevre konusuna ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor. Başkanımız Avni Örki ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. İsmail Tokgöz ve Remzi Akyol ise geri dönüşümün çok önemli olduğunu ifade ederek, “Pamukkale Belediyesi her konuda olduğu gibi bu konuda da önemli bir çalışma yapıyor. Bizler vatandaşlar olarak geri dönüşebilen atıkları ayrı toplayıp belirtilen günlerde ve saatlerde çıkardığımızda geleceğe daha temiz bir dünya bırakmış oluruz. Bu konuya öncülük eden Pamukkale Belediyesi’ne ve değerli başkan Avni Örki’ye teşekkür ederiz” dediler.

Bir cevap yazın