PAÜ’nün Projesine AB Desteği

AB Erasmus+ Programı Stratejik Ortaklık Projeleri kapsamında Türkiye’den Pamukkale Üniversitesi’nin ortak olduğu Kültürlerarası Toplum Değerlendirme ve Planlama Projesinin sözleşmeleri Rektör Vekili Prof. Dr. Ahmet Kutluhan tarafından imzalandı.

AB desteği hak kazanan projeler arasında yer alan Kültürlerarası Toplum Değerlendirme ve Planlama (ICCEP – Inter Cultural Cummunity Evaluation and Planning) başlıklı projenin yerel yürütücülüğünü Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Funda Nayir’in üstlendiği projenin ekibinde PAÜ Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri Bölümü Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Kazım Çelik ile Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Tanrıöğen yer alıyor.

Toplam bütçesi €413,086 olan Projede, göç geçmişi olan öğrencilerinin eğitim topluluklarına entegrasyonunu planlayan, değerlendiren ve destekleyen mekanizmaların nasıl devreye sokulması, nasıl yapılacağı konusunda strateji ve destek sunmayı amaçlamakta. Türkiye’de gerçekleştirilecek olan ilk yüz yüze toplantı, pandemi süreci nedeniyle ileri bir tarihe ertelenerek, sanal ortamda bir toplantı gerçekleştirildi.

AB “Erasmus+ Programı KA201 – Okul Eğitimi İçin Stratejik Ortaklıklar Projeleri” kapsamında 2020 yılı çağrı dönemine başvurusu yapılan projede; İrlanda Dublin City Üniversitesi (Yürütücü), İspanya Eğitim ve İstihdam Konseyi – Extremadura Müfettişliği, Linz Johannes Kepler Üniversitesi (JKU), Pamukkale Üniversitesi (PAÜ); ve Norveç Oslo Üniversitesi (UiO) yer almaktadır.

Bir cevap yazın