SANAT DÜNYASINDAN BİR YILDIZ DAHA KAYDI

KOAH teşhisi ile 15 gündür tedavi gören Seyfi Dursunoğlu, 87 yaşında hayatını kaybetti.  Sanatçı,  mirasını Türkan Saylan’ ın  Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ ne bağışladı.

Sahnelerde Huysuz Virjin lakabıyla şarkıcılık ve sunuculuk yapan Seyfi Dursunoğlu, Hazır cevap tarzı ve esprileri ile Türkiye televizyonların eğlence figürü haline gelmişti. 1932 yılında Trabzon’da dünyaya gelen sanatçı, 5 yaşından sonra İstanbul’ a yerleşti ve daha sonra babasının isteği ile Heybeliada Askeri Deniz Lisesi’nde yatılı olarak okudu. Fakat bir müddet sonra istediğinin bu olmadığını anlayan sanatçı, Boğaziçi lisesine girerek mezun oldu. Üniversiteyi maddi sıkıntılar sebebi ile bırakmak zorunda kalan Seyfi Dursunoğlu askerliğini yaptıktan sonra SSK’ da memur oldu ve 18 sene çalıştı.

1970’ li yıllarda Huysuz Virjin’ in figürünün hayata geçmesi ile memurluk hayatına son verdi ve sanat yaşamına başlamış oldu. Huysuz’ la Dans Eder misin? Programını sundu. ‘’Benzemez kimse sana’’ programında jüri üyeliği yaptı. Bu programda son tangosunu yaptı ve sahnelere veda etti.

Bir cevap yazın